Naruto-cz-fan

Všetko o seriale Naruto

Poslední téma
» Almost as chintzy as warez
Tue Aug 02, 2011 3:17 am pro Anonymní

» get backlinks backlinks service
Tue Aug 02, 2011 12:22 am pro Anonymní

» x-Hack hack you
Sun Jul 31, 2011 5:32 pm pro Anonymní

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001 came as a surprise to the public
Sun Jul 31, 2011 3:42 am pro Anonymní

» what is cna certification
Sat Jul 30, 2011 1:44 pm pro Anonymní

» Bleach Online
Thu Aug 13, 2009 12:33 pm pro jurcik46

» Blood+ opis serialu
Tue Mar 17, 2009 10:15 am pro aragok

» Team 7 (Tým Kakashi Sensei)
Tue Jan 27, 2009 12:14 pm pro Admin

» Naruto hra
Thu Nov 20, 2008 7:01 pm pro Anonymní

Affiliates
free forum

You are not connected. Please login or register

Blood+ opis serialu

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1 Blood+ opis serialu za Tue Mar 17, 2009 10:15 am

aragok


Admin
Bood+

Rodinu, priateľov, pokojný život. Tieto všetky veci považuje väčšina z nás za samozrejmosť, ktorej strata ani neprichádza do úvahy. A pritom sa ani nezamýšľame nad tým, že zajtra môže nastať situácia, ktorá celý náš život obráti naruby a po ktorej sa už nebudeme môcť vrátiť späť do normálneho života.
Saya Otonashi žije už rok na Okinawe, kde študuje na strednej škole. Nepozná, alebo si aspoň nepamätá utrpenie, bolesť, alebo smútok, pretože práve ten jeden rok na Okinawe je to jediné, na čo si spomína – presne pred rokom sa jej ujal Georg Miyagi, ktorý ju odvtedy vychováva spolu so svojimi, mimochodom tiež adoptovanými, synmi Kaiom a Rikom.
Jedného dňa sa Saya musí neskoro večer vrátiť do školy, keď však vstúpi na temný školský pozemok, netuší, že daný krok bol krokom do úplne nového života plného bojov, krvi a zabíjania. Na tomto mieste ju totiž napadol tvor, ktorý by svojim odporným zovňajškom vystrašil aj tých najväčších hrdinov. Volal sa Chiropteran. Tvor živiaci sa ľudskou krvou, ako Sayi prezradil Haji, záhadný muž, ktorý jej prišiel v pravej chvíli na pomoc a ktorý odštartoval Sayinu krvavú cestu slovami:
„Saya, bojuj!“
V roku 2000 by asi nikto nebol povedal, akú lavínu umeleckej tvorby začínajúcej sa slovíčkom „Blood“ spustí krátke anime s názvom Blood: The Last Vampire. Mnoho šikovných ľudí inšpirovala upírska tematika v súčasnosti a tak sa pustili do kreslenia máng, písania románov, vytvárania hier, až nakoniec zakotvili pri TV seriáli s názvom „Blood+“, ktorý je podľa môjho názoru, ale aj podľa názoru mnohých iných, najvydarenejším dielom z tohto širokého spektra tvorby.
Po režisérskej stránke sa ho ujal skoro „debutujúci“ režisér Jun'ichi Fujisaku, ktorý ale nie je vo filmárskej branži úplným začiatočníkom. Pred tým, než sa podujal na tento riskantný krok, spolupracoval na scenári pri úspešnej anime sérii, ktorá nesie názov „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex“.
Pod hudobný doprovod sa celkom netradične podpísal americký filmový skladateľ Mark Mancina. Tento človek má prsty v hudbe mnohých známych Holywoodskych filmoch (Nebezpečná rýchlosť, Con Air...), a tak je jasné, že tvorcovia Blood+ od neho čakali len ten najlepší výkon. Mark Mancina nesklamal, pretože v spolupráci s ďalšími japonskými aj nejaponskými hudobníkmi sa mu podarilo poskladať soundtrack, ktorý si ihneď našiel mnoho priaznivcov.
Popri hudbe navodzuje príjemnú atmosféru pri sledovaní aj grafické spracovanie, ktoré aj napriek tomu, že takmer úplne vypustilo počítačovú grafiku, dosahuje vysokú kvalitu.
Najviac však treba tvorcov pochváliť za dokonalý dej, pretože ten divákov upúta asi najviac. Niektorí ľudia hovoria, že bolo pre nich päťdesiat dielov priveľa, ale ja si však myslím, že to bolo tak akurát, pretože epizódy, ktoré by sa mohli zdať akčnejšie ladenému divákovi nudné, odhaľovali mnoho dovtedy neodhalených faktov, ktoré v značnej miere pomohli k posunu deja.
Osobitná pozornosť sa pri písaní scenára určite venovala charakterom postáv a ich vývoju. Každá postava ho mala odlišný od tej druhej, čo dopomohlo k tomu, že ste si medzi postavami mohli ľahšie nájsť tú svoju obľúbenú.

Anime Blood+ patrí určite k tomu najlepšiemu, čo v tomto žánri vzniklo za posledné roky a tak niet divu, že takmer všade dostáva skoro najvyššie hodnotenia. Jeho úspech korunuje aj fakt, že na motívy seriálu bolo nakreslených niekoľko máng a napísaných aj pár kníh. Ale azda najlepšou odmenou pre každý seriál je vernosť fanúšikov a tú si Blood+ dokázal zachovať.

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru